Ako ušetriť

5 tipov ako odhaliť podvody pri kúpe ojazdeného auta

Trh s ojazdenými automobilmi má svoje úskalia. Kúpa auta z druhej ruky moze sprevádzať Rad rizík. Poradíme vám, ako ich odhaliť. Ponuka trhu s ojazdenými s autami je pestrá. Pod tým môžeme vidieť to, že samozrejme sú tu autá na predaj v lepšom či horšom stave, seriózne ponúkané, ale aj tu máme bohužiaľ celú radu podvodných áut. Ide o automobily kradnuté, neodborne opravené alebo so stočenými kilometrami.

Viac...
 

Ako vás môžu okradnúť pri kúpe ojazdeného auta

AutobazárOjazdené auto je vždy tak trochu mačkou vo vreci. Predajcovia týchto áut, najmä súkromné osoby, sa snažia svoj tovar zvyčajne trochu prikrášliť.

Viac...
 

Ako doviezť auto z členskej krajiny EÚ

Mnohí Slováci pri plánovaní kúpy vozidla flirtujú s myšlienkou doviezť ho z inej krajiny EÚ. S dovozom sa spája viacero povinností a v prípade ojazdeného auta aj nejedno riziko.

Viac...
 

Kto chce jazdiť na naftu, nesmie na nej šetriť

image033Bioprísad v nafte sa báť nemusíte, hovoria odborníci. Ešte viac ako predtým ale dávajte pozor na výber overenej pumpy, zvlášť, či máte moderného nafťáka. Kvôli korunovému rozdielu v cene nafty neprivolávajte pohromu na motor. S biopalivami je k opatrnosti o dôvod viac. Nafte s bioprísadou tiež nesvedčí dlhý odpočinok v nádrži.

Viac...
 

V zime šetrí ten, kto jazdí

picture44Studený motor nepracuje v podmienkach, na aké bol predovšetkým navrhnutý, a má vyššie exhaláty aj spotrebu paliva. Podchladenýolej nemá ideálne mazné vlastnosti, zvyšuje mechanické odpory a uberá motoru výkon."Ak studený motor nútite do otáčok, neúmerne zvyšujete tlak v niektorých častiach systému," upozorňuje technik.

Viac...
 

Pozor na poisťovne

image002

Je možné, že ste sa už ocitli v situácii, kedy vám niekto iný poškodil vozidlo, ale poisťovňa vám nepreplatila celú faktúru za opravu alebo vám vyplatila zarážajúco nízku cenu pri tzv. totálnej škode. Vznikol tak paradoxný, či výstižnejšie absurdný stav, kedy vy ste neporušili žiaden právny predpis, ale museli ste na pochybenie iného doplácať, pretože vaša škoda nebola uhradená v celom rozsahu.

Viac...
 

Financovanie kúpy automobilu

image001Ako si vybrať pôžičku na auto? Je lepšia banka alebo lízingová spoločnosť? Je lepší úver od lízingovej spoločnosti alebo priamo od banky? Prečo lízingová firma ponúka okrem lízingu aj úver, keď za ne zaplatím zhruba rovnako? Základný rozdiel medzi bankou a lízingovou firmou je v momente nadobudnutia vlastníctva. Takýchto otázok si pri kúpe auta na pôžičku budete dávať viac.

Viac...
 

LPG nie je bomba v aute

picture094S LPG sa spája množstvo predsudkov. Niektorí o tlakovej nádrži hovoria doslova ako o bombe na štyroch kolesách. LPG však nie je tak nebezpečné, ako si dnes ešte stále mnohí myslia.

Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 2

 


REKLAMA