Bezpečnosť

Telefonovanie počas jazdy

picture103Zákon jasne hovorí, že vodič nesmie pri jazde vozidlom držať v ruke alebo iným spôsobom telefónny prístroj alebo iné hovorové či záznamové zariadenie. Zákon pripúšťa telefonovanie počas jazdy iba s použitím sady handsfree. S veľkým rozvojom mobilných telefónov ale toto ustanovenie porušuje veľké množstvo vodičov.

Viac...
 

Snehové reťaze sú stále neporaziteľné

Klasické oceľové snehové reťaze sú v súvislej snehovej pokrývke stále najlepšie. Vyplýva to z testu nemeckého autoklubu ADAC. Skúšané boli oceľové aj textilné snehové reťaze a nakoniec sprej. Ten pochopiteľne dopadol zo všetkých najhoršie a nie je neodporúčaný. Žiadny výrobok nedosiahol hodnotenie veľmi dobrý. Celá sedmička oceľových reťazí bola aspoň dobrá. Textilným sa ale prvýkrát podarilo preniknúť aspoň do stredu poľa, konkrétne išlo o Michelin Easy Grip.

Viac...
 

Ľad - zopakujte si, ako na ňom jazdiť

picture47 Základná poučka jazdy na ľade znie: netočte moc volantom, auto na neho zareaguje, ale s oneskorením. Točenie a prudké pohyby volantu auto zbytočne rozhodí a skončíte v šmyku.

Viac...
 

Náklad v kufri zaistite, alebo vám zlomí väz

Naložiť správne auto je veda. Nielen preto, že čím väčšie auto máme, tým viac toho vozíme a tým intenzívnejší je pocit, že sa do neho nevojdeme. Ešte dôležitejšia je bezpečnosť. Najťažšie veci patria čo najhlbšie do kufra. Dávajte tiež pozor na správne upevnenie nákladu, zásobte sa popruhmi a lanami.

Viac...
 

Zatopené auto už do pôvodného stavu nedostanete

Automechanici sa zhodujú, že ak dôjde k zaplaveniu auta, voda sa skrytými dutinami dostane do elektroinštalácie vrátane poistkovej skrine, čo môže aj po dôkladnom vysušení spôsobovať poruchy. Negatívom vždy zostávajú aj nánosy bahna, ktoré sa z vozidla dostávajú najťažšie. Práve tie vám však pomôžu ako kupujúcemu neskoršie odhaliť, že bol automobil zaplavený. Ak je po záplavách vozidlo pojazdné, navštívte servis. Auto je potrebné dôkladne prezrieť, aby ani malé poškodenie nespôsobilo v budúcnosti poruchy alebo nehodu. 

Viac...
 

Prevážame zvieratá

Cestujú s nami a až na pár výnimiek, automobilky ich prítomnosť na palube auta nejako extra neriešia. Pritom taký stredne veľký pes, ak je počas prepravy nezabezpečený môže v prípade nehody spôsobiť sebe aj posádke auta zranenia veľkého charakteru.

Viac...
 

Prečo ľudia búrajú? Najhoršie omyly a mýty o riadení

Proč lidé bourají? Nejhorší omyly a mýty o řízeníPočas rokov vzniklo medzi vodičmi mnoho pozoruhodných mýtov a omylov o riadení, ktoré majú často opačný efekt - miesto vyššej bezpečnosti ohrozujú životy a majetok všetkých. Stereotyp a monotónnosť každodenného dochádzania možná ubíja pozornosť, ale najhoršie sú mýty, ktoré vodičom doslova vyrastú v hlave až postupom rokov a s narastajúcou praxou za volantom. Kým začiatočníkov trápia iné problémy a potrebujú hlavne poradiť, ako prežiť prvý rok na ceste, dlhoroční vodiči sa zasa riadia často nezmyselnými závermi, ktorými dokážu byť svojmu okoliu rovnako nebezpeční ako opitý vodič alebo neskúsený začiatočník.

Viac...
 

Viete ako na zabezpečenie auta proti krádeži?

Víte, jak na zabezpečení auta proti krádeži?

Staré porekadlo hovorí, zlodej neukradne len to, čo nevlastníte. No je hlúpe, ak ide o dvadsiate prvé storočie a autá. Takže ako brániť svoj automobil proti zlodejom?
Aké sú teda možnosti? Systémov, ktoré môžu a majú ochrániť vaše auto pred rukami zlodejov je široké spektrum a možno ich rozdeliť do niekoľkých skupín. Tou prvou môžu byť mechanické zabezpečenie. Niektoré asi poznáte, napríklad z benzínových púmp či automobilových kútikov v hobby marketoch - hovoríme najmä o zámkoch a pákach na volant. Nemajú zmysel, ak to máme zhrnúť do jednej vety. Ak zamknete staré auto s nízkou hodnotou, je to zbytočné, pretože takéto auto vám asi nikto nebude chcieť kradnúť.

Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 4

 


REKLAMA