Klimatizácia

POZOR NA NELEGÁLNE CHLADIVO!

Chladivo R134a pre klimatizačné systémy vozidiel je v práve vrcholiacej letnej sezóne veľmi žiadaným servisným artiklom. S ohľadom na jeho stále rastúce ceny a tiež občasné problémy s dodávkami sa ale trh po celej Európe dostáva tiež chladivo v jednorazových fľašiach. Ich predaj bol síce pred cca. 8 rokmi legálny, ale v súčasnosti je už niekoľko rokov po celej EÚ zakázaný.

Viac...
 

Prečistenie klimatizácie

image013Počas používania klimatizácie dochádza postupne k jej zanášaniu nečistotami. Tým, že sa vo výparníku destiluje tekutina, vytvára sa vhodné prostredie pre plesne, mikroskopické huby, baktérie a vírusy. Môžte si tak privodiť silnú alergickú reakciu, zápal dutín, či angínu.

Viac...
 

Manuálna alebo automatická klimatizácia?

image009

Klimatizácia už dávno nie je výsadou predajných akcií, ale v podstate súčasťou základnej výbavy aj lacnejších áut. Väčšina automobiliek predáva väčšinu svojich modelov už s klimatizáciou. Vo všeobecnosti platí, že klimatizácia je najdrahšia v lacnom aute so základnou výbavou. Kto si ju neobjedná pri kúpe nového auta, už ju nedostane.
Viac...
 

Koľko nás v aute stojí studený vzduch?

thumb_image001

Bez klimatizácie si už mnohí nevieme predstaviť leto strávené v aute. Z donedávna luxusného prvku vybavenia sa v posledných rokoch stala prirodzená súčasť sériovej výbavy. Jazdite s rozumom a ušetríte!

Viac...
 


 


REKLAMA