Pneumatiky

TEST: Letné pneumatiky 215/65 R16 – pozor, čo obujete na svoje SUV

Goodyear EfficientGrip SUVAj vy potrebujete nové letné obutie na vaše SUV, či crossover? Nie je jedno, na čom budete jazdiť. Najväčší európsky autoklub ADAC so svojím rakúskym partnerom ÖMTC a švajčiarskym TCS testovali na tento rok 15 typov pneumatík pre vozidlá kategórie SUV. Obúvali ich počas testovania na VW Tiguan prvej generácie. Možno neprekvapí, že sa medzi testovanými pneumatikami objavili aj takzvané celoročné plášte. Množstvo áut ich má namontované už priamo vo výrobe. Pri nich bývajú výsledky kompromisné v zime a tiež v lete. Výsledky sú však tentoraz lepšie, ako sa očakávalo. Dokonca víťazom je celoročná pneumatika. Ukázalo sa teda, že vývoj pokročil aj v tejto oblasti. Nebolo to však bez kompromisov.

Viac...
 

Ako čítať označenie pneumatík

Fotogalerie Letní a zimní pneumatiky: jak číst v jejich označení

Pneumatiky patria z dôvodu relatívne rýchleho opotrebenia, striedanie klimatických podmienok aj zákonných nariadení k najčastejšie menenými komponentom na vozoch, miešanie ich zmesí je tajné skoro ako recept na Coca-Colu. Rovnaká usilovnosť je venovaná tiež vývoju dezénu či vnútornej konštrukcii, jedno však majú všetky gumy spoločné - za účelom všeobecne uznávanej unifikácie sa výrobcovia v rámci platných technických predpisov driaí jednotného označovania, ktoré definuje kvantitatívne a zčasti aj kvalitatívne vlastnosti pneumatík.

Viac...
 

Najlacnejšie testované letné gumy vás na vode nepodržia

image017

Nemecký test letných pneumatík ukázal, že lídri nesklamali, ale nepriniesli ani nič prelomové. Na trhu sa objavili aj nevhodné pneumatiky, ktoré útočia nízkou cenou.

Viac...
 

Kedy prezúvať na letné pneumatiky?

picture049

Slniečko vykuklo, sneh sa roztopil, vo vzduchu cítiť jar… Netreba už prezuť auto na letné pneumatiky ? Kedy je ten správny čas?

Viac...
 

Vyvažovanie a prezúvanie pneumatík

picture06Pokiaľ sa o auto staráte pravidelne, zimná príprava auta na zimu nemusí vyjsť draho. Prakticky sa môžete obmedziť len na prezutie pneumatík a nahradenie bežnej zmesi v ostrekovači za nemrznúci prípravok, prípadne doplnenie výbavy o rozmrazovače či škrabky. Zimné pneumatiky majú väčší valivý odpor, motor vozidla sa neskôr zohrieva na optimálnu teplotu, a to sú všetko príčiny zvýšených nákladov na prevádzku (spotreba paliva).

Viac...
 

Prasknutá pneumatika

picture99Ako zvládnuť nebezpečnú situáciu s prasknutou pneumatikou? Zatlačte plynový pedál a snažte sa udržať auto v priamočiarom pohybe. Vo väčšine prípadov sa vodiči pri hlasnej explózii pneumatiky správajú úplne opačne - pokúšajú sa spomaliť a dostať vozidlo mimo vozovku. Pri prasknutí zadnej pneumatiky, akékoľvek pokusy o zmenu smeru vo veľkej rýchlosti končia zrážkou.
Viac...
 

Zimné pneumatiky

picture75 Každú jeseň prežívate rovnaký stres? Pri prvej mínusovej teplote vám zamrzne kvapalina v ostrekovači a na zimné pneumatiky si spomeniete až keď napadne prvý sneh? Prípravu na nástup zimy treba riešiť už teraz. Preto nezabudnite na výmenu pneumatík a škrabku.

 

Viac...
 

Nový štítok na označovanie pneumatík

Picture86Od 1. novembra 2012 budú všetky nové pneumatiky (vyrobené od 1. júla 2012) v predaji rozdelené a označované podľa úspornosti spotreby paliva, priľnavosti k mokrej vozovke a hlučnosti.
Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 2

 


REKLAMA