Prevádzka auta

Zvuky z podvozku - čo ich spôsobuje?

podvozokČo to klepe? Čo to búcha? Čo to hučí? Podobné otázky neraz zaznievajú z úst našich motoristov. Mnohí si za odpoveďou musia zájsť do servisu, kde s napätím očakávajú v čom je problém a hlavne koľko to bude stáť. Technicky zdatnejší si ale môžu problém aspoň orientačne diagnostikovať sami a odhadnúť približnú výšku nákladov na opravu. Prinášame tak zopár rád, aby aj menej skúsený motorista mohol podľa možností čo najlepšie odhadnúť príčinu rôznych zvukov a nebyť tak vydaný na milosť či nemilosť servisu.

Viac...
 

Rozhodnite sa pre správny nosič bicykla

Rozhodněte se pro správný nosič kola podle jeho umístění

V období jari a na jeseň sú obľúbené tradičné výlety do prírody. Prechádzky, túry, ale aj cyklistika. Toto obdobie, keď je vonku pekné počasie, slnko príjemne páli a vzduch je trochu teplejší, je vhodné na cestu do prírody na bicykli. Či už idete sami, v páre alebo s celou rodinou je potrebné sa tam nejako dostať. Málokto má možnosť otvoriť dvere a stáť uprostred krásnej krajiny plnej lúk, lesov a hôr. Väčšina z nás sa musí na tieto krásne miesta nejako dostať. Bežne sa presúvame z A do B pomocou automobilu. Samozrejme všetci vieme, že bicykle môžu jednoducho s nami, viete ale kam ich môžete umiestniť a na čo sa pýtať pri výbere nosiča?

Viac...
 

Prvý servis ojazdeného vozidla - čo je potrebné urobiť

První servis ojetiny - co je třeba udělatHneď po kúpe ojazdeného auta by mal nasledovať prvý servis a s ním spojené nevyhnutné investície. Často tak možno predísť ďaleko väčším nákladom.

Viac...
 

Ako funguje pohon 4x4 a aké sú jeho typy

Ľudia si stále viac kupujú autá s pohonom 4x4, ale len málokto sa skutočne zaujíma o to, ako ten ktorý typ pohonu všetkých kolies funguje a či ho potrebujú. Pohon všetkých kolies získava na popularite, aj keď nad jeho skutočným prínosom bezpečnosti by sa dali viesť dlhé polemiky. Poďme sa teda pozrieť na tie najbežnejšie druhy pohonu všetkých kolies v osobných autách. Prečo autá vlastne používajú pohonon všetkých kolies?

Viac...
 

Poistka: Malá súčiastka, veľká moc

poistkyMalé, farebné a lacné. Tento opis autopoistiek je mierne povedané nedostačujúci. Veď ich zlyhanie môže byť pre vodiča zdrojom vážnych problémov. Poznáte to: „Tomu zhoreli poistky.“ A výsledok sa dočítame z policajného protokolu alebo zo správy o hromadnej zrážke na diaľnici.

Viac...
 

Časté chyby majiteľov dieslových motorov

Časté chyby majitelů dieselů - jak si ničí motory?Lámete si hlavu nad tým, prečo váš dieselový motor nevydržal a prečo ste museli tak skoro absolvovať príliš zložitý a drahý servis? Neustále počúvame o technických problémoch majiteľov áut s dieselovými motormi, ktorých stretla nečakaná závada po relatívne malom počte najazdených kilometrov. Čo ale tieto problémy spôsobuje? 

Viac...
 

Keď zamrznú ostrekovače a ako bojovať s námrazou

zasnezene autoNajlepším liekom na problémy pri zimnej prevádzke automobilu je samozrejme svedomitá predsezónna príprava. Občas sa stane, že aj pri najväčšej snahe zabudnete na jeden nenápadný, ale zato podstatný servisný úkon – vymeniť kvapalinu v ostrekovači za zimnú zmes. Keď potom dorazí studený front a teploty klesnú pod bod mrazu, mnoho vodičov čaká nepríjemné prekvapenie.

Viac...
 

V zime radšej tankujte plnú nádrž

Zasnežené autoDlhšie odstavené naftové auto sa v hlbokých mrazoch nemusí vždy podariť naštartovať. Na vine môže byť aj poloprázdna nádrž, najčastejšie však voda v nafte alebo stuhnutie paliva a vytvorenie malých kryštálov parafínu v ňom. Prevenciou proti vode v nádrži je tankovať vždy plnú nádrž. Objem vzduchu v nádrži je minimálny a vzdušná vlhkosť tak nemá veľké šance dostať sa do nádrže.

Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 3

 


REKLAMA