Rozhodnite sa pre správny nosič bicykla

Zobrazené 5909x

Rozhodnite sa pre správny nosič bicykla podľa jeho umiestnenia

V období jari a na jeseň sú obľúbené tradičné výlety do prírody. Prechádzky, túry, ale aj cyklistika. Toto obdobie, keď je vonku pekné počasie, slnko príjemne páli a vzduch je trochu teplejší, je vhodné na cestu do prírody na bicykli. Či už idete sami, v páre alebo s celou rodinou je potrebné sa tam nejako dostať. Málokto má možnosť otvoriť dvere a stáť uprostred krásnej krajiny plnej lúk, lesov a hôr. Väčšina z nás sa musí na tieto krásne miesta nejako dostať. Bežne sa presúvame z A do B pomocou automobilu. Samozrejme všetci vieme, že bicykle môžu jednoducho s nami, viete ale kam ich môžete umiestniť a na čo sa pýtať pri výbere nosiča?

Kam s bicyklom? Pre mnohých je možno prekvapením, kam všade môžeme bicykel umiestniť. Auto samozrejme niekoľko bicyklov uviesť zvládne, len je potrebné ich šikovne zabezpečiť na cestu. Na výber máme tri možnosti. Jednak je možné využiť strechu, ak máte strešný nosič, alebo možno eventuálne dokúpiť aj ten. Ďalej môžeme zvoliť nosič umiestnený na ťažnom zariadení, strešný nosič, alebo nosič na piate dvere. Každý z týchto spôsobov má svoje výhody a nevýhody.

Strešné nosiče

Strešné nosiče majú jednu veľkú výhodu. Nemusíme sa báť, že sa nedostaneme do kufra. Okrem toho nám ani nezaberajú miesto, v prípade, že so sebou chceme brať vozík. Nevýhodou je ale rýchlosť. Musíte byť opatrnejší, aby sa vám bicykel vo vysokej rýchlosti neuvoľnilo. Okrem toho si dávajte aj väčší pozor pri vchádzaní do parkovísk nákupných centier, neraz sa stalo, že vodič na bicykle zabudol. 

Pre uchytenie na strechu potrebujete nosiče bicyklov v počte, ktorý bude zodpovedať množstvu, ktoré chcete prepraviť. Na strechu sa potom bicykle prichytávajú v polohe nastojato, takže je nosič na bicykle na strechu potrebné vyberať veľmi kvalitne, aby zvládol bicykle udržať aj pri náročnom manévrovaní.

Rozhodněte se pro správný nosič kola podle jeho umístění

Nosič na ťažné zariadenie

Bicykle je možné uchytiť tiež na ťažné zariadenia, čo veľa ľudí považuje za najlepší variant. S bicyklami na ťažnom zariadení môžete mať väčšiu istotu vo vyšších rýchlostiach a nemusíte sa báť parkovania v garážach. Tiež je veľkou výhodou, že sú až za autom, takže bicykle sú v zákryte a nezvyšujú toľko spotrebu paliva. Súčasne majú tiež vyššiu stabilitu. Je ale u nich potrebné počítať s obstaraním druhej poznávacie značky, ktorú ste povinní pripevniť na nosič bicyklov. a tiež prepojením zadných svetiel na nosič, pretože prevažná väčšina týchto zadných nosičov zakrývajú zadnú poznávaciu značku a aj svetlá. Nevýhodou u niektorých nosičov môže byť zlá prístupnosť do kufra, na to je treba si dávať pozor.

Nosiče kol třikrát jinak

Nosiča na piate dvere

U áut, ktoré nie sú vybavené ani ťažným zariadením, ani strešným nosičom a u ktorých nechcete tieto prvky dokupovať, môžete využiť nosiče bicyklov na zadné dvere. Sú určené pre autá, ktoré majú správne tvarovanú zadnú časť, teda väčšinou hatchbacky alebo kombi autá, u sedanov ich upevnenie nepôjde vykonať. Nosiče na zadné dvere sa upevňujú za ich bočné okraje a sú akýmsi kompromisom medzi strešnými a zadnými nosičmi na ťažné zariadenie. Kolesá sú na nich uchytené vo niečo vyššej polohe, takže nezakrývajú ŠPZ ani zadné svetlá, čím poskytujú väčiu výhodu ako strešné nosiče, ale súčasne toľko nezvyšujú spotrebu, čo je výhoda podobná nosičom na ťažné zariadenie. Pri týchto nosičoch je najdôležitejšie dať si pozor na záťaž a kupovať nosič na presný typ auta. Nekvalitné nosiče vám môžu rozbiť zadné sklo.

Zdroj: www.autanet.cz

 

 


REKLAMA