Rady pre Vás

POZOR NA NELEGÁLNE CHLADIVO!

Chladivo R134a pre klimatizačné systémy vozidiel je v práve vrcholiacej letnej sezóne veľmi žiadaným servisným artiklom. S ohľadom na jeho stále rastúce ceny a tiež občasné problémy s dodávkami sa ale trh po celej Európe dostáva tiež chladivo v jednorazových fľašiach. Ich predaj bol síce pred cca. 8 rokmi legálny, ale v súčasnosti je už niekoľko rokov po celej EÚ zakázaný.

Viac...
 

TEST: Letné pneumatiky 215/65 R16 – pozor, čo obujete na svoje SUV

Goodyear EfficientGrip SUVAj vy potrebujete nové letné obutie na vaše SUV, či crossover? Nie je jedno, na čom budete jazdiť. Najväčší európsky autoklub ADAC so svojím rakúskym partnerom ÖMTC a švajčiarskym TCS testovali na tento rok 15 typov pneumatík pre vozidlá kategórie SUV. Obúvali ich počas testovania na VW Tiguan prvej generácie. Možno neprekvapí, že sa medzi testovanými pneumatikami objavili aj takzvané celoročné plášte. Množstvo áut ich má namontované už priamo vo výrobe. Pri nich bývajú výsledky kompromisné v zime a tiež v lete. Výsledky sú však tentoraz lepšie, ako sa očakávalo. Dokonca víťazom je celoročná pneumatika. Ukázalo sa teda, že vývoj pokročil aj v tejto oblasti. Nebolo to však bez kompromisov.

Viac...
 

Zvuky z podvozku - čo ich spôsobuje?

podvozokČo to klepe? Čo to búcha? Čo to hučí? Podobné otázky neraz zaznievajú z úst našich motoristov. Mnohí si za odpoveďou musia zájsť do servisu, kde s napätím očakávajú v čom je problém a hlavne koľko to bude stáť. Technicky zdatnejší si ale môžu problém aspoň orientačne diagnostikovať sami a odhadnúť približnú výšku nákladov na opravu. Prinášame tak zopár rád, aby aj menej skúsený motorista mohol podľa možností čo najlepšie odhadnúť príčinu rôznych zvukov a nebyť tak vydaný na milosť či nemilosť servisu.

Viac...
 

Prípravky do ostrekovačov rieďte, niektoré totiž "žerú" auto

Prípravok do ostrekovačov je predovšetkým v zimných mesiacoch nevyhnutná tekutina. Po palive je to druhá najpoužívanejšia prevádzkové kvapalina. Zašpinené čelné okno bez nej neumyjete. Motoristi riešia predovšetkým cenu a to, aby im "modrá voda" nezamrzla. Niektoré ale môžu poškodzovať plastové diely a tesnenie. Z pohľadu užívateľa je pri zimných kvapalinách do ostrekovačov dôležitá predovšetkým odolnosť proti mrazu. Obvykle teda motoristi do plastovej nádržky pod kapotou nalejú celý obsah fľaše a o viac sa nestarajú. Lenže práve pri modrých zimných prevedeniach je dôležité čítať návod. Napríklad na vysoko koncentrovaných kvapalinách nájdete upozornenie, že je nutné ich riediť.

Viac...
 

Močovina, SCR s AdBlue, oxidy dusíka NOx, LNT katalyzátor

Príchodom emisnej normy Euro 6 nastali ťažké časy pre oxidy dusíka. Konkrétne maximálne množstvo, ktoré môže dieselový motor vyprodukovať, klesol z 0,18 gramu/km (Euro 5), na 0,08 g/km (Euro 6). Na prvý pohľad nepatrná zmena, s ktorou sa ale dieselový motor resp. jeho "čistiace" systémy poriadne zapotia. Lízne to samozrejme aj našu euro peňaženku. Veď ako inak, že. V nasledujúcich riadkoch si však popíšeme ako sa znižujú emisie oxidu dusíku NOx. V našom autoservise CARS SERVICE Vám zdarma nalejeme AdBlue :)

Viac...
 

Ako čítať označenie pneumatík

Fotogalerie Letní a zimní pneumatiky: jak číst v jejich označení

Pneumatiky patria z dôvodu relatívne rýchleho opotrebenia, striedanie klimatických podmienok aj zákonných nariadení k najčastejšie menenými komponentom na vozoch, miešanie ich zmesí je tajné skoro ako recept na Coca-Colu. Rovnaká usilovnosť je venovaná tiež vývoju dezénu či vnútornej konštrukcii, jedno však majú všetky gumy spoločné - za účelom všeobecne uznávanej unifikácie sa výrobcovia v rámci platných technických predpisov driaí jednotného označovania, ktoré definuje kvantitatívne a zčasti aj kvalitatívne vlastnosti pneumatík.

Viac...
 

Rozhodnite sa pre správny nosič bicykla

Rozhodněte se pro správný nosič kola podle jeho umístění

V období jari a na jeseň sú obľúbené tradičné výlety do prírody. Prechádzky, túry, ale aj cyklistika. Toto obdobie, keď je vonku pekné počasie, slnko príjemne páli a vzduch je trochu teplejší, je vhodné na cestu do prírody na bicykli. Či už idete sami, v páre alebo s celou rodinou je potrebné sa tam nejako dostať. Málokto má možnosť otvoriť dvere a stáť uprostred krásnej krajiny plnej lúk, lesov a hôr. Väčšina z nás sa musí na tieto krásne miesta nejako dostať. Bežne sa presúvame z A do B pomocou automobilu. Samozrejme všetci vieme, že bicykle môžu jednoducho s nami, viete ale kam ich môžete umiestniť a na čo sa pýtať pri výbere nosiča?

Viac...
 

Telefonovanie počas jazdy

picture103Zákon jasne hovorí, že vodič nesmie pri jazde vozidlom držať v ruke alebo iným spôsobom telefónny prístroj alebo iné hovorové či záznamové zariadenie. Zákon pripúšťa telefonovanie počas jazdy iba s použitím sady handsfree. S veľkým rozvojom mobilných telefónov ale toto ustanovenie porušuje veľké množstvo vodičov.

Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Ďalej > Koniec >>

 


REKLAMA