Údržba auta

Prípravky do ostrekovačov rieďte, niektoré totiž "žerú" auto

Prípravok do ostrekovačov je predovšetkým v zimných mesiacoch nevyhnutná tekutina. Po palive je to druhá najpoužívanejšia prevádzkové kvapalina. Zašpinené čelné okno bez nej neumyjete. Motoristi riešia predovšetkým cenu a to, aby im "modrá voda" nezamrzla. Niektoré ale môžu poškodzovať plastové diely a tesnenie. Z pohľadu užívateľa je pri zimných kvapalinách do ostrekovačov dôležitá predovšetkým odolnosť proti mrazu. Obvykle teda motoristi do plastovej nádržky pod kapotou nalejú celý obsah fľaše a o viac sa nestarajú. Lenže práve pri modrých zimných prevedeniach je dôležité čítať návod. Napríklad na vysoko koncentrovaných kvapalinách nájdete upozornenie, že je nutné ich riediť.

Viac...
 

Močovina, SCR s AdBlue, oxidy dusíka NOx, LNT katalyzátor

Príchodom emisnej normy Euro 6 nastali ťažké časy pre oxidy dusíka. Konkrétne maximálne množstvo, ktoré môže dieselový motor vyprodukovať, klesol z 0,18 gramu/km (Euro 5), na 0,08 g/km (Euro 6). Na prvý pohľad nepatrná zmena, s ktorou sa ale dieselový motor resp. jeho "čistiace" systémy poriadne zapotia. Lízne to samozrejme aj našu euro peňaženku. Veď ako inak, že. V nasledujúcich riadkoch si však popíšeme ako sa znižujú emisie oxidu dusíku NOx. V našom autoservise CARS SERVICE Vám zdarma nalejeme AdBlue :)

Viac...
 

Ako sa starať v zime o lak vášho auta?

Zimné obdobie dáva automobilom pekne zabrať a vyžaduje od majiteľov áut, aby venovali starostlivosť o vozidlo zvýšenú pozornosť. Po jazde roztokom soli by mala byť návšteva umývačky samozrejmosťou. Usadená soľ poškodzuje lak, plasty i gumové časti vozidla a čím kratšiu dobu bude vozidlo v kontakte s ňou, tým lepšie. Pri umývaní v zime je ale treba dodržiavať pár pravidiel.

Viac...
 

Brzdy musia byť lepšie ako motor

brdzy montážMnohí motoristi by chceli auto s vyšším výkonom ako majú teraz, niektorým sa to podarí aj realizovať. Niekedy stačí nový softvér, lepší filter vzduchu, kvalitný olej, palivo, sviečky a motor skutočne ožije.

Niektorí samozrejme zájdu s tuningom aj ďalej. Rýchle auto však musí mať aj dobré a spoľahlivé brzdy o tých sa už hovorí, či píše menej. Výrobcov brzdových komponentov je veľa, nie je ľahké sa v tom orientovať. Majú rôzne vlastnosti i zameranie...

Viac...
 

Oneskorená údržba môže byť drahá

<Servis ToyotaNávšteva servisu po zime nie je lacná záležitosť, ale aj tak by ste nemali váhať vykonať aspoň preventívnu kontrolu. Dôvod je jednoduchý. Oneskorená údržba vás môže stáť podstatne viac.

Viac...
 

Jarná príprava: Nezabúdajte na svojich miláčikov

image014Jarné teploty klopú na dvere, no kým sa otvoria naplno je načase myslieť aj na údržbu vášho auta po zime.

Chlad, sneh, ľad, posypová soľ, striedavý mráz a odmäk dali súčiastkam nášho auta riadne zabrať. Kvalitnou jarnou kontrolou sa zbavíme nielen rizika budúcich opráv, ale s minimálnymi nákladmi môžeme predĺžiť životnosť auta.

Viac...
 

Predchádzajte opotrebeniu pneumatík kontrolou zbiehavosti kolies

Předcházejte opotřebení pneumatik kontrolou sbíhavosti kol!Dobre nastavená geometria náprav zaručuje menšie opotrebenie pneumatík. To sa vo výsledku môže prejaviť znateľnou úsporou peňazí za obutie auta.

Viac...
 

Možnosti riešenia defektu pneumatiky

Umíte si poradit s defektem pneumatiky?

Cesty sú (zvyčajne po zime) plné dier a výtlkov a pneumatiky sú tak v podstate v permanentnom ohrození. Viete si poradiť, ak dôjde k ich poškodeniu? Výrobcovia automobilov svoje nové vozidlá už totiž často neopatrujú tradičnými rezervnými kolesami, ale rôznymi náhradami, vďaka nim by malo byť riešenie príležitostného defektu pneumatiky jednoduchšie a rýchlejšie. No, ako sa to vezme - už ste niekedy opravovali koleso malým kompresorom či lepiacou sadou? Ide v podstate len o kompromisy - aké sú prednosti a nedostatky týchto alternatív?

Viac...
 
<< Začiatok < Späť 1 2 3 4 5 Ďalej > Koniec >>

Stránka 1 z 5

 


REKLAMA